W Katolickim Gimnazjum im. ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Św. odbył się Międzyszkolny Konkurs Kulturowo-Językowy dla uczniów klas gimnazjalnych powiatu ostrowieckiego. Uczniowie z aż ośmiu szkół gimnazjalnych z terenu Ostrowca Św. i powiatu stanęli do konkursowej rywalizacji zmierzając się z testem składającym się z dwóch oddzielnych arkuszy. Zgodnie z formułą konkursu uczniowie rywalizowali zarówno na polu językowym na poziomie wykraczającymi poza program nauczania w gimnazjum, ale również na polu wiedzy z zakresu kultury, tradycji, symboliki oraz geografii, a nawet historii krajów należących do brytyjskiego kręgu kulturowego.

Wśród uczniów przybyłych na konkurs znaleźli się uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1, Publicznego Gimnazjum nr 4, Gimnazjum w Szewnie, Gimnazjum w Brzóstowej, Gimnazjum w Ćmielowie, Gimnazjum w Waśniowie, Niepublicznego Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego oraz Gimnazjum Katolickiego im. ks. Marcina Popiela. Jak przyznali uczestnicy zmagań konkursowych w ostrowieckim „Katoliku”, poziom zadań i pytań był wysoki, lecz dający szansę wykazania się najlepszym. Przy okazji tegorocznej, drugiej edycji MKKJ uczniowie Szkół Katolickich pochwalili się swoją otwartością i gościnnością, czego wyrazem był choćby ich udział w rozdawaniu dyplomów i upominków dla każdego z uczestników Konkursu, czy okolicznościowy występ wokalny Wiktorii Wójcik – uczennicy Katolickiego Liceum występującej w zespole „PANDORA” działającym przy MCK w Ostrowcu Św.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursowych nastąpiło 23. kwietnia. W gronie laureatów MKKJ znalazło się czworo uczniów z trzech szkół. Szczęśliwą zwyciężczynią okazała się Natalia Lewicka z Publicznego Gimnazjum nr 4 (nauczyciel Dorota Kurzyńska). Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kowal z Publicznego Gimnazjum nr 1 (nauczyciel Dorota  Barańska-Balin), a miejsce trzecie zdobyła Martyna Rutkowska z Niepublicznego Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Św. (nauczyciel Edyta Jakubczyk). Wyróżnione miejsce czwarte przypadło Jakubowi Sobieraj uczącemu się podobnie jak zwyciężczyni konkursu w PG nr 4. Laureaci niebawem otrzymają swe zasłużone nagrody oraz dyplomy, które zostaną rozdane na specjalnej gali w Katolickim Gimnazjum. Wszyscy nauczyciele zaangażowani w przygotowanie zwycięzców, a tym samym współtworzący ich sukces, również otrzymają zasłużoną nagrodę w postaci dyplomów gratulacyjnych.