A A A

 LAUREAT OLIMPIADY SZCZEBLA WOJEWÓDZKIEGO Z KATOLICKIEGO GIMNAZJUM!

Tomasz Janicki, uczeń III klasy Katolickiego Gimnazjum w Ostrowcu Św. został laureatem XIII wojewódzkiego konkursu geograficznego dla uczniów gimnazjów województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2015/16. Tomek jest uczniem, któremu nauka nie stwarza problemów, szczególnie geografia. Lubi podróżować po Polsce. Często jeździ w góry. Będąc w różnych miejscach zbiera ciekawe znaczki turystyczne. Zainteresowanie geografią pozwoliły Tomkowi wykazać się wiedzą w Konkursie Wiedzy o Parkach Narodowych USA organizowanym przez ostrowiecki oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w maju 2014 r. Był także dwukrotnie uczestnikiem Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego - "GEOPLANETA".

Ciekawość świata u Tomka często dawała upust na lekcjach geografii. Już na pierwszej lekcji tego przedmiotu zabłysnął niesamowitą wiedzą o Syrii, za co został odpowiednio uhonorowany przez nauczyciela. Jest zdyscyplinowanym uczniem, osiągającym bardzo dobre wyniki w nauce ze wszystkich przedmiotów.

ZOBACZ DYPLOM ŚWIĘTOKRZYSKIEGO KURATORIUM OŚWIATY DLA NASZEGO OLIMPIJCZYKA...

TOMASZ JANICKI - LAUREAT XIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

PODIUM DLA NASZYCH TENISISTÓW STOŁOWYCH!

W dniach 28.11-1.12.2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Ostrowcu Św. rozegrane zostały Mistrzostwa Ostrowca Św. Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców na rok szkolny 2016/2017. Katolickie Gimnazjum reprezentowało dwa zespoły, które w wyniku losowania trafiły do tej samej grupy eliminacyjnej, z której tylko najlepszy zespół mógł awansować do finału. Zwycięzcą grupy został zespół z naszej szkoły - Maciej Szemraj i Daniel Śmigała. W finale zmierzyły się 4 zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach i tak były to: Katolickie Gimnazjum, PG3/1, PG3/2 i MOS. W finale obowiązywał system gry każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich meczy okazało się, że 3 drużyny mają tyle samo punktów i o miejscu na podium będzie decydował stosunek wygranych setów do przegranych. Po dokładnym przeliczeniu setów przez głównego sędziego zawodów na pierwszym miejscu znaleźli się uczniowie z PG3/1, na drugim z PG3/2, a na trzecim z Katolickiego Gimnazjum. Poza podium uplasował się MOS. Gratulacje dla naszej drużyny i opiekuna mgr Jacka Wziątka.

UCZNIOWIE KATOLICKIEGO GIMNAZJUM NAJLEPSZYMI TENISISTAMI W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM!

W grudniu 2015 r. odbyły się Mistrzostwa dla gimnazjalistów Ostrowca Świętokrzyskiego w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt.

Naszą szkołę reprezentowały: 2 zespoły dziewcząt (Sandra Nowak, Natalia Ludynia, Adrianna Stadryniak i Jagoda Gałaczyńska) i 3 zespoły chłopców (Jakub Szemraj, Damian Kunat, Bartosz Połetek, Jakub Stojek oraz Konrad Iskra i Maciej Szemraj). Najlepiej zaprezentowali się: Konrad i Maciek. Chłopcy w eliminacjach wygrali 3 mecze, kolejno z PG3/14, PG1/3 oraz z PG3/2 i awansowali do finału rozgrywek. Tam spotkały się 3 niepokonane drużyny wyłonione z eliminacji. Pewne było, że każda drużyna będzie walczyła o 1 miejsce. Nasi uczniowie najpierw zdecydowanie pokonali PG3/5 w stosunku 3:0 nie pozostawiając złudzeń kto był lepszy w tym meczu. Następnie wygrali 3:2 z PG3/7 i mogli zacząć cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju. Należy dodać, że finał rozgrywany był na bardzo wysokim poziomie, a wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane. Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunowi panu mgr Jackowi Wziątek oraz życzymy kolejnych sukcesów.

WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY!

Uczennica klasy trzeciej Katolickiego Gimnazjum, Wiktoria Wójcik odniosła spektakularny sukces wygrywając eliminacje rejonowe do XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Eliminacje odbyły się w czwartek, 17. grudnia b.r. w sali Kina "ETIUDA" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

SZKOLNY POETA

Dominik Kapusta, uczeń klasy II Katolickiego Gimnazjum im. ks. Marcina Popiela, wygrał III Powiatowy Konkurs Poetycki. To niewątpliwy sukces naszego ucznia, który już niebawem wydaje swój własny tomik poezji. Dominikowi gratulujemy i życzymy kolejnych laurów na ścieżce literackiej kariery!

Zapraszamy również do obejrzenia materiału filmowego Telewizji O.TV na temat sukcesu Dominika...

SPORTOWCY Z KATOLIKA

Uczniowie Katolickiego Gimnazjum, Bartek Zaręba oraz Emil Wielgus odnieśli spektakularny sukces w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Ostrowca Św. Zajęli oni dwa miejsca na podium konkurencji skoku wzwyż. Bartek Zaręba zdobył złoto, a Emil Wielgus brąz. Uczniom oraz ich opiekunowi gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!


ZOBACZ DYPLOMY ZWYCIĘZCÓW...

BARTOSZ ZARĘBA - MIEJSCE I. w skoku wzwyż

EMIL WIELGUS - MIEJSCE III. w skoku wzwyż

Informacja dla kandydatów do szkół katolickich

Kliknij by uzyskać więcej informacji na ten temat ...

Regulamin rekrutacyjny na rok szkolny 2021/2022

Kliknij by uzyskać więcej informacji na ten temat ...

Formularz zgłoszenia do klasy I Katolickiego Liceum

Kliknij by uzyskać więcej informacji na ten temat ...

Dzień Otwarty w Szkołach Katolickich

Kliknij by uzyskać więcej informacji na ten temat ...